~Naruto Shippuden~

~Naruto Shippuden~

Forum Naruto Shippuden rpg. Enjoy it!!!

AcasaPortalCalendarFAQCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Kira sau L?

In jos 
AutorMesaj
Hatake Kakashi
Genin

Data de inscriere : 19/07/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Kira sau L?   Lun Iul 23, 2012 9:32 am

Am vazut si eu Death Note si mi s-a parut unul dintre cele mai geniale si mai interesante anime pe care le-am vazut vreodata. Animeul este impartit in doua tabere. Voi ce tabara alegeti? Eu de la inceput am fost de partea lui Light (sunt eu mai sadica asa). Merge pe ideea "omoara unul si vei salva o mie" si mi-a placut asta. Oricum, parerile sunt impartite. Voi ce ziceti?

~~~~~~~~~~~~~~

"In the ninja world, those who break the rules are trash, that's true,
but those who abandon their comrades are worse than trash."
Sus In jos
Temari-chan:)
Chuunin

Data de inscriere : 20/07/2012
Varsta : 20
Localizare : nicaieri...si mereu pretutindeni :)

MesajSubiect: Re: Kira sau L?   Lun Iul 23, 2012 2:39 pm

La aceasta intrebare nu stiu ce sa zic. Am fost de partea lui Light de la inceput, dar nici nu eram impotriva lui L, ba chiar mi-a parut rau ca a murit. Fiecare incerca sa faca dreptate in propriul stil. De fapt, cred ca as fii facut la fel ca ei, ca amandoi. Daca as avea puterea de a elimina toti criminalii pentru a avea o planeta ,,curata''. Dar in acelasi timp, daca as fi aflat de cineva care omoara oameni (chiar si criminali, tot au dreptul de a traii) as incerca sa gasesc acea persoana pentru a o opri.
Deci in concluzie: Nu as putea raspunde, cu o concluzie certa, la aceasta intrebare nici intr-o mie de ani!

~~~~~~~~~~~~~~

So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Kira sau L?   Mar Iul 24, 2012 10:06 pm

Nustiu...Si mie mi s-a parut un anime prea genial.Cred ca un om prea destept o avut ideea aceasta .Pe Kira il ador,imi place gandirea lui doar ca...ERA NOII LUMI?Sa fim seriosi,mi-ar place asa ceva ,dar nu prin omorarea multor oameni care nu au minte.L este un baiat prea destept,chiar daca a crescut la un orfeliat,se dovedeste ca are o gandire foarte buna si imi place la el mai ales partea cu..DULCIURILE.

Pe amandoi ii ador.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Kira sau L?   

Sus In jos

Kira sau L?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~Naruto Shippuden~ :: Death Note-
Mergi direct la: